O mně

Moje jméno je Karolína Valentová a působím jako lektorka skupinových lekcí cvičení, fitness trenérka a sestavuji online jídelníček na míru. Mám ráda sport a zdravý životní styl. Nebylo tomu tak však zdaleka vždy..

Sestavuji zdravý jídelníček na hubnutí, vedu skupinové cvičení a tréninky v posilovně

Na základní škole jsem byla nejtlustší dítě ve třídě, "Otesánek" byla ta nejzdvořilejší přezdívka, kterou jsem měla. Nesnášela jsem tělocvik a moje nejoblíbenější jídlo byly čokoládové tyčinky.

Byla jsem největší ve třídě a spolužáci se mi posmívali

Jak jsem dospívala, jako dívce mi můj vzhled samozřejmě hodně vadil. Cítila jsem se méněcenně mezi spolužačkami a urážky ze strany kluků bolely nejvíc. A tak jsem si jednoho dne řekla, že s tím něco udělám. Chtěla jsem zhubnout bez cvičení, bez znalosti fungování lidského těla, bez povědomí o zdravém stravování. Jako jediná možná cesta mi tehdy přišlo, že budu co nejméně jíst. Po čtvrté hodině odpolední jsem nejedla a mou denní stravou bylo například jedno jablko, miniaturní porce oběda a půl krajíce chleba se sýrem. Za pár měsíců této extrémní diety jsem shodila téměř 20 kg. Proměnila jsem se k nepoznání, s hubnutím jsem to poněkud přehnala a šťastná jsem stále nebyla. Zavčas jsem si uvědomila, že jsem kost potažená kůží, a tak jsem začala víc jíst. Pár kil se mi vrátilo a postava začala být tak akorát. Sebedůvěra byla však stále na bodu mrazu. Kamarádka mi nabídla, abych s ní šla k profesionálnímu fotografovi. Automaticky jsem si myslela, že si ze mě dělá legraci. Ale nebylo tomu tak. Focení jsem si i přes počáteční ostych užila a když jsem si výsledné fotografie zveřejnila na internetu, začali se mi ozývat další fotografové. To mě překvapilo nejvíc, že zrovna MĚ chce někdo vyfotit. A nebylo to ze srandy.
 
Chtěla jsem být zdravá, štíhlá a spokojená
 
Přerod mého myšlení byl však daleko náročnější než samotná změna postavy. Trvalo mi roky, než jsem si uvědomila, že všechno je v hlavě, v tom, jak k sobě přistupujeme, jak se máme rádi, jaká máme od sebe očekávání. Nechtěla jsem být profesionální modelka, chtěla jsem být zdravá, šťastná a vyrovnaná žena v dobré kondici. Konečně jsem začala sportovat, bavil mě spinning, pilates, postupem času se přidal běh. Cítila jsem, jak se moje tělo zpevňuje a jak je příjemné, když se člověku vyplavují endorfiny, ten pocit jsem dřív neznala. Začala jsem se zajímat o vyváženou stravu a nadchlo mě to natolik, že jsem si udělala kurz výživového poradce. Poté jsem absolvovala další kurzy související se cvičením a ve svém vzdělávání neustále pokračuji. 
 
Tahle práce mě skutečně baví a naplňuje. Sama vím, jaké to je, když nejste se sebou spokojeni, když se váš život točí kolem stravy, kolem toho, kdy se přejíte a do jaké radikální diety se poté pustíte. Je hrozně důležité mít zdravý vztah k jídlu i k sobě. Sama jím často a relativně hodně, ale snažím se vybírat kvalitní potraviny, jíst dostatek zeleniny, bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků. Pořád ale miluji čokoládu a ráda si jí kousek dám. Je to o harmonii, o množství, o tom, aby si člověk nic striktně nezakazoval. Když šlápnu vedle a sním větší porci něčeho nezdravého, nevyčítám si to, jen se co nejdříve vrátím zpět do svého běžného režimu. Můj největší koníček je sport a kdykoliv můžu, snažím se hýbat. Už pro ten příval energie to stojí zato. Zdraví máme jen jedno, je důležité se o sebe starat a mít se rád. 
 

Je pro mě tou největší odměnou, když se klient díky jídelníčku či pravidelným tréninkům cítí plný energie a je sám se sebou konečně spokojený. Věřím, že proměna stravovacích návyků a láska ke sportu opravdu mění život k lepšímu.

Sport je můj největší koníček
 
 

Absolvované kurzy

M. iliopsoas a propojení 3 čaker (Fitness Blue Gym Academy, 2019)
Poznej své pánevní dno (Fyziomami, 2019)
Instruktor fitness (Fitnet Vladimíra Koloucha, 2017)
Pilates pro těhotné (Fitness Blue Gym Academy, 2015)
Poradce pro výživu (Makom, 2015)
Pilates props heavymed (těžké míčky) (Fitness Blue Gym Academy, 2014)
Využití pomůcky Roller v lekcích Body and Mind (Fitness Blue Gym Academy, 2014)
 
Do zdravého životního stylu a práce s lidmi jsem se zamilovala
 
 

Zkušenosti klientů

"Zdravý jídelníček? Samozřejmě, a sestavený na míru dle Vašich potřeb. Cvičení, které nejenže Vám dá zabrat, ale také Vás baví. Dále velká motivace a podpora. To vše Vás čeká s touto trenérkou. Za mě top trenérka. Můžu jen doporučit." (Petra)
 
"Asi před měsícem jsem obdržela jídelníček od paní Karolíny Valentové, která mi ho sestavila a musím říct, že již po měsíci se cítím lépe a mám pár kilo dole. Paní Valentová je mimochodem i velice ochotná žena, která mě nikdy při mých dotazech neodbyla a na me dotazy trpělivě odpovídala. Chtěla bych ji doporučit všem, kteří chtějí změnit životní styl a cítit se lépe. Prostě zhubnout." (Jana)
 
"Můj příběh začal před více jak dvěma lety tím, že jsem se podívala do zrcadla a zamyslela se nad způsobem života ženy středního věku.  Přibývající kila, vyduté břicho, pokles fyzické kondice, odkládání pohybu pod záminkou domácích povinností a dětí. Věděla jsem, že pokud budu plánovat změnu "na někdy", až.., ideální čas nepřijde nikdy. Ten čas na pozitivní změnu je vždy přímo TEĎ. S tímto odhodláním jsem se přihlásila na půlroční kurz hubnutí. Při první návštěvě  mi Karolinka vysvětlila chyby a zlozvyky v mém  stravování a doporučila náhradní potraviny. Následovalo vážení a rozbor tuku, vody a poměr svalů v těle. Můj metabolický věk vyšel 43, ačkoliv mi občanský průkaz ukazoval 38 let. Obdržela jsem Karolínkou vypracované jídelníčky a s chutí jsem se pustila do vaření. První den změny jídelníčku jsem si nemusela nijak značit ani pamatovat, toužila jsem po něm. Postupovala jsem přesně podle rozpisu, den po dni, žádné jídlo jsem nevynechala, tím pádem jsem necítila hlad.  Dle doporučení bylo nutné 2x týdně cvičení, zvolila jsem  Power stretch a Power jogu. Hned druhá návštěva ukázala úbytek váhy. Cítila jsem, že jsem vystoupila na první pomyslný schod, není důležité, jak dlouhé je celé schodiště, ale radovat se z dílčího úspěchu. Karolínka mi nabídla další pravidelný pohyb - běh a byla ochotna dělat mi osobního trenéra. Fungovalo to bezvadně, hodinový běh mi postupně rozpouštěl tuk okolo pasu. Každá další návštěva u Karolínky mě posouvala po pomyslném schodišti směrem vpřed k mému váhovému ideálu. Ono to vlastně není jenom  hubnutí, je to pozitivní změna života. Naučila jsem se čerpat z pohybu dobrou náladu, Dělám to dodnes a jsem za to Karolínce velice vděčná." (Martina)
 
"5 důvodů, proč cvičit JOGALATES s Karolínou: 
1. Je milá, mladá a hezká.
2. Cvičí s námi a přitom nás profesně dobře vede, takže i začátečník se neztrácí.
3. Lekce je dynamická, střídají se cviky na protažení, posílení svalů a relaxaci. 
4. Náročnost cvičení přizpůsobí skladbě účastníků.
5. Z cvičení odcházíte uvolnění, protažení a občas Vás mírně bolí břišní svaly. V žádném případě se nestane, že byste druhý den nemohli vstát." (Marcela)
 
"Cvičení s Karolínou je pro mě radost, je to kombinace příjemných cviků a příjemného cvičitele. Rozhodně bych doporučila všem, kteří si všímají, že jejich tělo už není tak ohebné jak bývalo a chtějí s tím něco provést. Nemusí se bát, že tohle cvičení nezvládnou, zvládnou a ještě s úžasem zjistí, že dosáhnou dál než před měsícem, ohnou se níž než před dvěma a nezadýchají se tolik jako před třemi měsíci." (Alice)
 
"Příjemné a pohodové cvičení power jógy a pilates! Doporučuji!" (Renata)